Hızlı Kilo Vermek için Ne Yapmalıyım, Hızlı Kilo Verme İpuçları

kilo2Daha önceki hızlı kilo verme ile ilgili olarak yazımıza Hızlı Kilo Vermek için Ne Yapmalıyım Hızlı Kilo Vermek için İpuçları başlığı ile bu yazımızda devam edeceğiz. Yazımızda hızlı kilo verme diyetlerinden kaçınmayı, Yo-yo diyetini, yeşil çay içmenin gerekliliğine, düzenli yemeyi ve kafeinin kilo verme performansındaki etkisine değineceğiz.

Öncelikli tavsiye hızlı kilo vermek için hazırlanan diyetlerden kaçınmaktır. Hızlı kilo verme sözü veren diyetler her zaman istenen sonuca ulaştırmaz. Bu tip diyetler önce hızlı kilo verebilmek için ipuçları sunacaktır ama uzun vadede bunları uygulamak çok zor olacaktır. Bazen bu tip diyetler çok şey isteyebilir ve vücut için günlük gerekli besin ihtiyacı karşılanmayabilir.

Hızlı bir şekilde kilo vermek için diyet yapan ve kilo veren insanların çoğu kaybettikleri kiloları tekrar alma eğilimindedir. Bu olasılığı, yaşam şeklinizde ve yeme alışkanlığınızda kalıcı değişiklikler yaparak, gerçekçi hedefler belirleyerek ve aile ve arkadaşlarınızdan destek alarak düşürebilirsiniz. Kilo verme performansınızı artırmak için en iyi tavsiye, fiziksel egzersizdir. Düzenli fiziksel aktivite ve egzersiz, vücut ağırlığını korumada önemli bir role sahiptir. Kimsenin Yo-Yo diyetinin iyi olduğunu tavsiye etmemesine karşın, bu diyetlerin sağlığa zararlı olduğu konusunda çok az kanıt vardır. Buna rağmen, sonuç hayal kırıklığına ve düşen özgüvene sebep olmaktadır. Kilo vermenin hemen sonraki sürecinde kilo alma riskiyle karşı karşıya olduğunuzu gözlemlemişsinizdir. Bundan korunmak için günlük olarak tartılıp kilo aldığınızı hissettiğiniz anda harekete geçin.

Yeşil çay, hızlı kilo vermek için bitkiler kategorisinde ele alınır. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, yeşil çay içerisinde yer alan, polyhenol ve katechines gibi maddelerin ortalama bir metabolizmayı hızlandırdığını ve yağ yakmada etkili olduğunu ortaya koymuştur.

Sağlıklı ve hızlı kilo vermek için yemek düzenini ayarlamak gerekir. Günlük 2000 kalorilik bir porsiyon, 3 veya 5-6 öğüne dağıtılabilir. Her gün yemeği 5-6 küçük porsiyona ayırmanız (kahvaltı, atıştırma, öğle yemeği, ikindi yemeği, akşam yemeği gibi) sonucunda vücudumuzdaki şekerin seviyesi gün boyu çok az değişecektir. Bu, metabolizmanız ve yağ yakmanız için önemlidir.

Hızlı Kilo Vermek için Ne Yapmalıyım Hızlı Kilo Vermek için İpuçları başlıklı yazımızı kafeinli içeceklerden de bahsedip tamamlayacağız. Kafein içeren içecekleri, hızlı kilo vermek için içecekler arasına alamayız. Pek çok araştırmaya göre kafein, ephedrine gibi maddelerle kilo kaybında önemli bir yere sahiptir. Ancak bunun metabolizma üzerine olan etkisi küçüktür. Kahve içerek kilo vermeyi beklememeniz önerilir. İdrar söktürücü etkisi önemli bir kilo verme şekli olarak görülmemelidir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir