Hızlı Kilo Verme Teknikleri, Hızlı Kilo Vermek için Yapılması Gerekenler

kilo3Hızlı kilo verme teknikleri, hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler başlıklı yazımızda açlık diyetleri, kahvaltı konusunu, abur cuburları, hafif(light) ürünleri ve içecekleri ele alacağız.

Açlık diyetleri hızlı kilo vermek için yapılmaması gereken diyetlerdir. Eğer hızlıca 5 kilo vermek istiyorsanız, açlık diyeti uygulayabilirsiniz. Açlık diyeti yapanlar greyfurt ve lahana çorbası dışında hiçbir şey yemezler. Bu diyet ile günlük aldığınız kaloriyi, 1000’in altına düşürürsünüz ve tabii ki zamanla kilonuzun azaldığını fark edersiniz. Ancak az kalori tüketerek aslında yaptığınız vücut metabolizma hızını düşürmektir. Diyeti bıraktığınız anda, vücudunuz kaloriyi daha yavaş yakar ve öncesinden çok daha hızlı biçimde kilo almaya başlarsınız.

Kahvaltı zayıflatır mı sorusunun cevabı evettir. Kahvaltı yapmamak, bazı kalorileri azaltmanın basit bir yolu olarak görülse de, bunun sonucu gün boyu karşı konulmaz bir açlık olabilir. Kahvaltı yapmadığınızda abur cuburlara yönelir, öğle ve akşam yemeklerinin porsiyonunu artırırsınız. Bunun sonucunda da aldığınız kalori miktarı artar. Ancak protein ve lif bakımından zengin bir kahvaltı, gün boyu açlığı azaltır. Araştırmalar her sabah düzenli kahvaltı yapan insanların normal kiloyu sürdürme eğiliminin daha yüksek olduğunu göstermektedir.

 

Abur cubur kalorilerini göz ardı etmeyin. Öğünlerde aldığınız kaloriyi hesaplayıp abur cuburları hesaba katmıyor olabilirsiniz. Ofisinizdeki bisküviler, iş arkadaşınızın ikram ettiği kekler veya çocuğunuzla yediğiniz dondurmalar bu tip abur cuburlardır. Bunlar yaptığınız diyeti bozan etkenlerdir. Bunun yanında, kararında alınan bazı abur cuburlar açlığı kontrol etmede ve hızlı kilo vermede etkilidir. Özellikle protein açısından zengin olanları metabolizma hızınızı artırır. Fındık, ceviz gibileri bu kapsamda tavsiye edilebilir. Araştırmalar; fındık, ceviz gibi besinleri kararında tüketenlerin kilo vermeye hiç tüketmeyenlere göre daha meyilli olduklarını göstermiştir.

Light ürünler kilo aldırır mı sorusunun cevabı evet olabilmektedir. Az yağ içeren light ürünler diyetinizde önemli bir yere sahip olabilir. Ancak unutmamanız gereken bir nokta var. Az yağ az kalori demek değildir ve bundan dolayı bu tip ürünlerden aşırı tüketmemeniz gerekir. Light ürünlerin ne kadar yağ, şeker ve kalori içerdiğini öğrenmenin en iyi yolu ürün etiketine bakmaktır.

Hızlı kilo verme teknikleri, hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler konusunu içecek kalorilerini göz ardı etmemeniz gerektiğini tavsiye ederek sonlandıracağız. Çoğumuz kalori hesabı yaparken içtiklerimizi hesaba katmayız. Bu, bazı kahvelerin ve alkollü içeceklerin 500 kalorinin üzerinde olduğu düşünüldüğünde büyük bir hatadır. Meyve sularının ve hafif içeceklerin kalorileri kolaylıkla hesaplanıp eklenebilir. Burada kötü olan içeceklerdeki kalorilerin açlığı sınırlandırmamasıdır. İçeceklerden büyük miktarda kalori aldığımızda muhtemelen daha az yemeyeceğizdir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir