Nasıl Hızlı Kilo Veririm, Hızlı Kilo Vermenin Yolları

kiloNasıl hızlı kilo veririm sorusu ile ilgili önerilerin yer aldığı yazımızda hızlı kilo verme yolları ile ilgili sağlıklı ve güvenli tavsiyeler içermektedir. Eğer hızlı kilo vermek istiyorsanız, ne yediğinizden ve ne kadar aktif olduğunuzdan haberdar olmanız gerekir.

Hızlı kilo verme diyeti ilk tavsiyemiz: Tükettiğiniz kalorileri düşürün. Bir gram yağ bir gram protein veya karbonhidrattan iki kat daha fazla kalori içerir. Yağ oranı yüksek olan yiyecekleri sınırlandırın, yağ ve kalorisi düşürülmüş yiyecekler tercih edin.  Etteki yağı temizledikten sonra tüketin. Meyveler ve sebzeler gibi daha az kalori içeren yiyecekleri diyet programınıza katın. Ayrıca lif açısından zengin yiyeceklerden tüketin. Beyaz yerine siyah ekmeği tercih edin ve kahvaltınızda taneli tahılları tercih edin.

Hızlı kilo vermek ile ilgili ikinci tavsiye: Yiyecek porsiyonlarınızın büyüklüğünü gözlemleyin. Yiyeceklerin porsiyon büyüklükleri, özellikle hazır yiyecek ve atıştırma halinde geldiklerinde önemli oranda artar. Bu daha çok kalori tüketimi anlamına gelir. Yıllarca daha büyük porsiyonları yemeye adapte olduğumuzdan, herhangi bir şişkinlik hissetmememize rağmen kilo alırız. Patates, hamur işi, pirinç, yağlı yiyecek ve şekerleri sınırlandırın, bunun yerine meyve ve sebze tüketin.

Hızlı kilo verme yolları ile ilgili diğer tavsiye: İçtiğiniz şeyi gözlemleyin. Şeker ve alkol içeren içecekleri içmeyi bırakın ve onların yerine su ve çayı tercih edin. Şekerli içecekler diyetinize daha çok kalori ekler ama hiçbir zaman doygunluğu sağlamazlar.

Dördüncü hızlı kilo verme yolları ile ilgili tavsiye: Dengeli bir diyet programı edinin. Bu programda günde en az dört porsiyon meyve ve sebze yer alır. Ayrıca daha çok lif içeren işlenmemiş yiyecekler, saf et ve az yağ içeren günlük yiyecekler diyet programında yer alsın.

Nasıl Hızlı Kilo Veririm, Hızlı Kilo Vermenin Yolları başlıklı yazımızda beşinci tavsiye: Daha aktif olun. Günlük yaşamda daha aktif olmak jimnastik salonunda daha çok terlemek anlamına gelmez. Bunun yerine sevebileceğiniz fiziksel bir aktivite seçip bu aktivitelerle daha çok zaman geçirebilirsiniz. Günlük yaşamınıza daha çok aktivite dahil edin. Adım sayar alın ve günlük attığınız her adımı sayın.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir