Rooibos Çayı Zayıflatır mı, Kırmızı Çay Kilo Verdirir Mi

RooibosYazımızda kırmızı çayı diğer adıyla rooibos çayını ele alacak Rooibos Çayı Zayıflatırmı, Kırmızı Çay Kilo Verdirir Mi sorusunu cevaplayacağız.

Neredeyse hepimiz bir gün içerisinde kahve, alkolsüz ve alkollü içecekler ve şekerli çaylar sebebiyle yüzlerce kalori alıyoruz. Yüksek kalorili içecekleri içmeyi azaltıp bunların yerine kırmızı çalı çayı olarak da bilinen rooibos çayını koyabilirsiniz. Rooibos çayı nedir sorusunun en kısa ve öz cevabı kalori ve yapay katkı maddesi içermeyen yüzde 100 doğal içecektir. Tadı hoş olan bu şifalı çay için şeker ilave etmeye gerek yoktur.

Günümüzde insanların bir bölümü tembelliklerinden veya strese girmek istemediklerinden sağlıklı yiyecek hazırlamak yerine dışarıdan bir şeyler sipariş etmeyi tercih etmektedirler. Hazır alınan gıdalar yüksek kalori içerdiklerinden dolayı fazla kilolara sebep olur ve ayrıca böyle beslenmek sağlıksızdır. Rooibos çayı zayıflatırmı sorusu ile ilgili olarak eğer yüksek stres seviyenizden dolayı abur cuburlarla beslenmeye yatkın bir kişiliğe sahipseniz rooibos çayı stres seviyenizi düşürmenizi sağlayan ve bu sayede de zayıflatan çaylardandır. Kırmızı çalı çayı faydaları arasında merkezi sinir sitemini rahatlatıcı etkisi ve bu sayede de abur cubur tüketimini azaltıcı yönü vardır.

Rooibos çayı hakkındaki tartışmalardan bir tanesi kırmızı çayın iştah önleyici etkisi üzerinedir. Çoğu görüş bunu doğrular fakat bu durum bir çalışmayla kanıtlanmamıştır. Ancak bununla birlikte doğal bir bitkisel iştah kesici olan Hoodia Gordonii rooibos çayına karıştırılarak bu özelliğin fazlasıyla sağlanabildiği bilinmektedir.

Kırmızı çay faydalarından diğeri uykuya olan olumlu etkisidir. Uyumada zorlanma problemleri için tercih edilebilecek bir içecek olan rooibos çayı uyku kalitesini de artırır. Kırmızı çay ile zayıflama açısından bu özelliği sayesinde dolaylı olarak fayda sağlar. Kesintisiz uykular kilo vermede etkilidir. Yapılan araştırmalar 8 saat ve üzerindeki kesintisiz uykuların insanların daha az acıkmasına ve yemeye daha az eğilim duymasına yol açtığını göstermiştir. Kesintisiz uykuların metabolizma hızını artırma yönünde ve yağın yakılması üzerinde de etkisi vardır. Ayrıca daha fazla uyumak demek daha enerjik olmak ve daha fazla egzersiz için vücudun hazır olması demektir.

Dünya genelinde kullanımı yaygınlaşmaya başlayan rooibos kırmızı zayıflama çayı güçlü ve doğal bir içecektir. Fakat kırmızı çay zayıflatır mı sorusuna cevap olarak genel anlamda verilebilecek ifade kilo vermede etkilidir fakat tek başına yüksek miktarda zayıflamayı sağlayamaz. Kırmızı çay zayıflama açısından kilo verme adına uygulanan diyet programlarının yanında kullanılabilecek güçlü bir silahtır.

Rooibos Çayı Zayıflatırmı, Kırmızı Çay Kilo Verdirir Mi başlıklı yazımızda son olarak Rooibos çayı kullananlar bu çayın alınan kalori miktarını azaltmada, iştahı kesmede, uyku kalitesini artırmada ve daha yüksek enerji sağlamadaki faydalarını görecektir. Çünkü rooibos çayı kilo verme, sağlıklı ve kaliteli yaşam adına yaptıklarına önemli katkılar sağlayan bir şifalı bitkidir.

You may also like...

3 Responses

 1. Oğuz diyor ki:

  Metabolizmayı çalıştıran çok değerli bir çay gerçekten.

 2. atilim diyor ki:

  Burada yazmaya özellikleri de var.
  Bilgiler çok hoş fakat nereden temin edilebileceği yazmıyor :)

 3. Muammer diyor ki:

  Sağlığını önemseyen, sağlıklı ürünler kullanmaya çalışan ve Rooibos çayı temin etmek isteyenler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir