Yeşil Kahve Zayıflatır Mı, Kilo Verdirir Mi

yesilkaveYazımızda son dönemlerde popüler olan yeşil kahveyi ele alacak yeşil kahve kilo verdirir mi, yeşil çay zayıflatır mı sorularına cevap vereceğiz.

Zayıflamak için yapılması gerekenler arasında ilk sırada aslında düzgün bir hayat tarzına bağlı kalıp dengeli beslenmek gelmektedir. Bunun yanında düzenli bir spor programına bağlı kalmanın önemi formda kalanlar tarafından ciddi bir şekilde kavranmıştır. Disiplinli bir beslenme programı uygulansa da diyet programlarının egzersiz programları ile birleştirilmesi sıkı ve düzgün bir vücuda sahip olmak için olmazsa olmazdır.

Son günlerde zayıflatan ürünler satılmakta bunlardan bir kısmının işe yaradığı gerek uzmanlar gerekse kullanıcıları tarafından onaylanmaktadır. İşte bu zayıflatıcı ürünlerden birisi de metabolizma hızını artırıcı etkisi olan yeşil kahvedir. Yeşil kahve adı altında piyasada satılan ürün kalori yakmada ve hızlı kilo vermede sağlıklı diyet programı ve spor ile birlikte tüketildiğinde etkili bir üründür.

Fazla kiloları olan ve bu kilolardan kurtulmak için çeşitli yöntemler deneyen fakat bir türlü zayıflayamayanların kilo verememe nedeni metabolizmalarının yavaş çalışmasıdır. Yeşil kahvenin en temel özelliği metabolizma hızını artırması ve bu sayede fazla kalorilerin yakılmasını sağlamasıdır.

Yeşil kahve doğal bir kafein ve antioksidan kaynağıdır. Bu içeriğin vücut metabolizmasına önemli bir etkisi vardır. Yeşil kahve metabolizmayı hızlandırıcı etkisinden dolayı yağ yakıcı özelliği olan bir içeriğe sahiptir. Yeşil kahvenin metabolizmaya hızlandırıcı yönde etkisi içildikten sonra bir süre daha devam etmektedir.

Yeşil kahve çekirdekleri kavrulmamış çekirdeklerdir. Bu çekirdekler yemeklerin ardından glikozun vücuda yayılmasını ve sonuçta yağ oluşturmasını engelleyen klorojenik asit içerir. Kavrulmadıkları için çekirdek klorojenik asit içeriğini korur.

Yeşil çay mı, yeşil kahve mi daha hızlı zayıflatır? Bu soruya her iki içeceğin de kilo vermede etkili olmadaki antioksidan içeriğine bakarak cevap verebiliriz. Uzmanlar yeşil kahve çekirdeğinin yeşil çay bitkisine göre daha fazla antioksidan içeriğine sahip olduğunu ortaya koymuşlardır. Bu durum yeşil kahvenin yeşil çaya göre zayıflamada daha etkili olduğunu göstermektedir.

Yeşil kahveyi biri sabah diğeri akşam olmak üzere iki fincan içmekte fayda vardır. Günde üç seferden fazla kullanım genelde tavsiye edilmez. Yeşil kahvenin tadı normal bildiğimiz kahvelerden çok diğer bitki çaylarını andırmaktadır. Yeşil kahve tüketmenin en bilinen yan etkisi vücutta su emilimini ile ilgilidir ve yeşil kahve içilen günlerde en az 3 litre su tüketilmelidir. Bu sayede aynı zamanda yağ yakımı sonucu oluşan zararlı maddeler vücuttan uzaklaştırılabilir.

Yeşil kahveyi ele alarak yeşil kahve kilo verdirir mi, yeşil çay zayıflatır mı sorularına cevap aradığımız yazımızda cevabı merak edilen bir sorunun yanıtını vereceğiz. Yeşil kahve satın almak isteyenlerin merak ettiği bir soru vardır. Yeşil kahvenin kilosu kaç lira? Yeşil kahvenin kilosu yaklaşık 40 liradır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir