Andres Iniesta Kimdir, Hayatı, Andres Iniesta Biyografisi

andres_iniesta_kimdirYazımızda Andres Iniesta kimdir, hayatı, Andres Iniesta biyografisi konusunu ele alacağız.

Andres Iniesta hakkında bilgileri ele aldığımız yazımızda öncelikle Andres Iniesta kaç yaşında sorusunu cevaplayacağız. Andres Iniesta doğum tarihi 11 Mayıs 1984’tür ve Andres Iniesta yaşı 30 olan bir sporcudur. Andres Iniesta hangi burç sorusunun cevabı boğadır. Ünlü futbolcunun gerçek adı Andrés Iniesta Luján şeklindedir. Andres Iniesta’ya yakınları, hayranları ve arkadaşları tarafından verilen takma isim ise Iniesta şeklindedir.

Andres Iniesta nereli sorusunun yanıtı İspanya’dır. Başarılı futbolcu İspanya’nın Fuentealbilla kentinde dünyaya gelmiştir. Çok utangaç bir çocukluk dönemi geçiren Andres Iniesta futbola doğduğu şehirde 12 yaşındayken başlamıştır. 1999 yılında Barcelona 15 yaş altı futbol takımında ilk başarısını elde etmiş, takımı o sene “Nike Premier Cup” ismindeki kupayı kazanmıştır.

Andres Iniesta nın hayatında Andres Iniesta ailesine baktığımızda Maribel Iniesta isminde bir kız kardeşinin olduğunu görürüz. Babasının adı José Antonio Iniesta olan başarılı orta sahanın annesinin ismi ise María Luján’dır.

Andres Iniesta evlendi mi? Andres Iniesta 8 Temmuz 2012 tarihinde Anna Ortiz ile evlenmiştir. İkilinin Valeria adında bir kız çocukları vardır. Yakın zamanda ise bir erkek bebeği düşük sebebiyle kaybetmişlerdir.

Andres İniesta hangi ülkede oynuyor? Başarılı futbolcu İspanya liginde forma giymektedir. Andres İniesta hangi takımdadır? Andres Iniesta 2002 yılından beri Barcelona’da oynamaktadır. Andres İniesta mevki olarak orta sahanın ofansif yönünde oynayan oyuncudur. İspanya milli takımında da oynayan Andres iniesta orta sahanın merkezinde görev yapmaktadır. 2010 yılında İspanya’nın kazandığı Dünya kupası finalinde galibiyeti getiren golü atan oyuncudur. Andres iniesta forma numarası ise 8’dir.

Andres Iniesta hayatı Türkçe olarak sunulan yazımızın bu bölümünde Andres Iniesta boy kilosuna değineceğiz. Andres İniesta boyu kaç? Andres Iniesta boyu 1,70 m’dir. Andres Iniesta kaç kilo? Andres Iniesta kilosu 68 kg olan bir futbolcudur. Andres Iniesta saç rengi koyu kahverengi; göz rengi ise açık kahverengidir.

Andres Iniesta’nın güçlü yönleri çok yönlü oynayabilmesi, iyi top sürme yeteneği, görüşünün iyi olması ve güzel pas verebilmesi sayılabilir. Zayıf yanı ise çok uzun olmaması ve fiziksel özelliklerinin güçsüz kalmasıdır.

Andres Iniesta kimdir, hayatı, Andres Iniesta biyografisi başlıklı yazımızda son olarak Andres Iniesta’nın oynadığı filmden bahsedeceğiz. Başarılı futbolcu 2013 yılında ilk kez bir filmde rol almıştır. İspanya’da yayınlanan komedi türündeki filmin ismi ise “¿Quién mató a Bambi?” şeklindedir. Ayrıca 2007 yılında “Goal II: Living the Dream” ismindeki filmde görünmüştür.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir