Cristiano Ronaldo Kimdir, Hayatı, Cristiano Ronaldo Hakkında Bilgi

cristiano ronaldo 1Yazımızda Cristiano Ronaldo kimdir, Cristiano Ronaldo’nun hayatı, Cristiano Ronaldo hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Cristiano Ronaldo’nun gerçek adı nedir? Cristiano Ronaldo ismi ile tanınan futbolcunun gerçek ismi Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro’dur. Cristiano’nun ikinci isminin Ronaldo olarak konmasının sebebi eski Amerika başkanı Ronald Reagan’dan dolayıdır. Ronald Reagan ünlü futbolcunun babasının en sevdiği aktördür. Cristiano Ronaldo’nun takma adı nedir? Cristiano Ronaldo’nun en bilinen takma adı CR7’dir. Bunun yanında başarılı futbolcuya Cris, Ron, Ronnie ve The Sultan Of The Stepover gibi isimler de verilmiştir.

Cristiano Ronaldo’nun ayırt edici özellikleri nelerdir? Cristiano Ronaldo’nun en belirgin ayırt edici özellikleri hızlı, çevik, güçlü olması ve rakibi şaşırtarak top sürebilmesidir. Ayrıca usta futbolcunun saç şekli de hayranları tarafından beğenilmektedir.

Cristiano Ronaldo ne zaman doğdu? Cristiano Ronaldo 1985 yılında doğmuş bir futbolcudır. Cristiano Ronaldo’nun doğum tarihi 5 Şubat 1985’tir. Cristiano Ronaldo’nun burcu nedir? Cristiano Ronaldo’nun burcu kovadır.

Cristiano Ronaldo nerelidir? Cristiano Ronaldo bir Portekizlidir. Portekiz’in Madeira’ya bağlı Funchal kentinde doğmuştur. Ünlü futbol oyuncusunun büyükannesi Yeşil Burun Adaları (Cape Verde) ülkesindendir.

Cristiano Ronaldo hangi okulda okudu? Ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo eğitimsizdir. Öğretmeninin önünde sandalyeyi sert biçimde fırlattığı için okuldan atılmıştır. Hocaları tarafından sevilmeyen ama arkadaşları tarafından sevilen bir öğrenci olmuştur. Cristiano Ronaldo okuldan uzaklaştırma almasının ardından annesi eğitimine devam etmesi yönünde baskı yapmamış, ünlü futbolcunun tamamen futbola odaklanmasını sağlamıştır.

Cristiano Ronaldo kimdir, Cristiano Ronaldo’nun hayatı, Cristiano Ronaldo hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Cristiano Ronaldo’nun ailesini tanıyacağız. Ünlü oyuncunun kardeşlerine baktığımızda biri erkek ikisi kız olmak üzere kendisinden büyük üç kardeşi olduğunu görürüz. Cristiano Ronaldo’nun annesinin ismi Maria Dolores dos Santos Aveiro’dur. Maria bir aşçıdır. Cristiano Ronaldo’nun babasının ismi José Dinis Aveiro’dur. José Dinis Aveiro belediyede bahçecilik hizmeti vermiştir. Cristiano Ronaldo’nun kız kardeşleri, ablaları Elma ve Liliana Cátia’dır. Cristiano Ronaldo’nun erkek kardeşi abisinin ismi ise Hugo’dur.

You may also like...

10 Responses

 1. boşluk diyor ki:

  cristianoo gol.

 2. Züleyha diyor ki:

  Çoook seviyorum

 3. yusuf diyor ki:

  çok iyi

 4. eren diyor ki:

  ronaldo muhteşem oyuncu onu çok seviyorum

 5. mehmet diyor ki:

  adama bak çok zengin

 6. sevgi diyor ki:

  Cok iyi bir futbolcu bayiliyorum bu cristiano

 7. baba diyor ki:

  men kristiano ronaldonu azarkesderinden biriyem. Kristiyan ronoldo heise bele ollll

 8. ismail diyor ki:

  çince azcık türkçe biliyorum

 9. ibrahim diyor ki:

  adamın dibine bakın he

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir