Dwayne Johnson Kimdir, Hayatı, Dwayne Johnson Hakkında Bilgi

dwayne johnsonYazımızda Dwayne Johnson kimdir, hayatı, Dwayne Johnson hakkında bilgi konusuna değineceğiz.

Dwayne Johnson’ın gerçek adı Dwayne Dougles Johnson’dır. Dwayne Johnson 2 Mayıs 1972’de doğmuştur.

Dwayne Johnson nereli sorusunun cevabı California’dır. Hayward’ta dünyaya gelmiştir. Dwayne Johnson’ın annesinin adı Ata Johnson, babasının adı Rocky Johnson’dır.

Dwayne Johnson’ın boyu kaçtır? Dwayne Johnson’ın boyu 1,93 metredir.

Dwayne Johnson’ın lakabı nedir? Dwayne Johnson “Rock” ismi ile tanınır. Profesyonel bir güreşçi ve aktördür. Ailesinde babası ve büyükbabası da güreşçidir. WWE(Dünya Eğlence Güreşi) programlarında büyük bir isim haline gelmiştir. Günümüzde güreşi bırakmış yönünü film endüstrisine çevirmiştir.

Dwayne Johnson hangi üniversiteye gitmiştir? Lise yıllarında futbol oynamış bu alanda burs kazanarak Miami Üniversitesi’ne gitmiştir. Bu üniversitede kriminoloji ve fizyoloji bölümlerini beraber bitirmiştir. Bu arada NFL (Ulusal Amerikan Futbol Ligi) organizasyonunda yer almıştır. Ancak üç ay sonra profesyonel futbolculuğu bırakmıştır.

Futbolu bırakan Dwayne Johnson, babasının izinden gitmiş ve güreş sporuna yönelmiştir. Başlarda babası kendisine karşı çıksa da sonunda onu kendisi çalıştırmıştır. Dünya Eğlence Güreşi organizasyonunda bir gruba dahil olmuştur. İyi bir kişiliği olduğu için başlarda seyirciler tarafından yuhalansa da sonunda kötü birine dönüşüp popüler olmuştur.

“Rock” ismi ile tanınan Dwayne Johnson, WWE’de basamakları birer birer çıkarak en meşhur güreşçilerden birisi haline gelmiştir. Şampiyonluğu tam yedi defa kazanmıştır. Bu başarıların ardından filmlerde çalışmaya başlayan Johnson, güreşi bırakıp tamamen bu alana yönelmeye karar vermiştir. 2004’te WWE’yi bırakmıştır.

Dwayne Johnson’ın oynadığı filmleri hangileridir? 1998 ile 2002 yılları arasında Dwayne Johnson büyük bir popülarite elde etmiştir. Bu arada çok sayıda film şirketinden misafir oyunculuk teklifi almıştır. “Star Trek: Voyager ve That 70’s Show” filmlerinde küçük rollerde oynamıştır. Başarılı olduğu fark edilince daha büyük roller teklif edilmeye başlanmıştır. “The Mummy Returns” adındaki çok seyredilen filmde başarılı bir performans sergilemiştir. Buradaki başarısı “The Scorpion King” filminde ilk başrol oyunculuğu getirmiştir. O günden beri Dwayne Johnson çok sayıda filmde önemli rollerde oynamıştır. “The Rundown, Walking Tall, Doom, Be Cool, Gridiron Gang, The Game Plan, Get Smart, Race to Witch Mountain, Faster, The Other Guys, Tooth Fairy, Fast Five, G.I. Joe, Snitch” gibi filmler şu ana kadar oynadığı filmlerin bir bölümüdür.

Dwayne Johnson evli mi? Dwayne Johnson kimdir, hayatı, Dwayne Johnson hakkında bilgi konusu ile ilgili son sorumuza cevap şu şekildedir. Dwayne Johnson eşi ile Miami Üniversitesi’ndeki yıllarında tanışmıştır. Dany Garcia ile evlidir. Bir tane kız çocukları vardır. Florida’da Fort Lauderdale’da yaşamaktalardır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir