Gareth Bale Kimdir, Hayatı, Gareth Bale Hakkında Bilgi

Gareth_bale_kimdirYazımızda Gareth Bale kimdir, hayatı, Gareth Bale hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Gareth Bale biyografisini ele aldığımız yazımızda öncelikle Gareth Bale kaç yaşında sorusunu cevaplayacağız. Gareth Bale doğum tarihi 16 Temmuz 1989’dur ve Gareth Bale yaşı 25 olan bir sporcudur. Gareth Bale burcu yengeçtir. Ünlü futbolcunun tam adı Gareth Frank Bale şeklindedir. Gareth Bale’ya yakınları, hayranları ve arkadaşları tarafından verilen takma isimler ise Welsh Winger ve GB11 şeklindedir.

Gareth Bale hangi ülkeli? Gareth Bale ülkesi sorusunun yanıtı Galler’dir. Gareth Bale nereli, nerede doğdu? Gareth Bale doğum yeri Galler’in Cardiff kentidir. Yetenekli futbolcu Whitchurch’ta bulunan bir ilkokul olan “Eglwys Newydd Primary School” ismindeki eğitim kurumunda okumuştur. Gareth Bale röportajlarının birinde ilkokul yıllarında arkadaşlarıyla maç yaparken sol ayağını kullanmasına izin verilmediğini açıklamıştır. Gareth Bale futbol hayatı 9 yaşında başlamıştır. Gareth Bale’in küçüklüğünde örnek aldığı en büyük idolü Manchester United’ın efsane oyuncusu Ryan Giggs’tir.

Gareth Bale in hayatında Gareth Bale ailesine baktığımızda bir kız kardeşinin olduğunu görürüz. Babası Frank bir okul yöneticisi iken annesi Debbie bir işletmede müdürlük yapmaktadır. Büyükannesi İngiliz olan yetenekli oyuncu Cardiff City takımında oynayan eski bir futbolcu olan Chris Pike’nin yeğenidir.

Gareth Bale bilgilerine Gareth Bale evli mi sorusunun cevabı ile devam edeceğiz. Gareth Bale 2003 yılında okulda tanıştığı “Emma Rhys-Jones” ile beraberdir. Emma 21 Ekim 2012 yılında Gareth Bale çocuğunu dünyaya getirmiştir. İkili kız bebeklerine Alba Violet ismini vermiştir.

Gareth Bale nin biyografisine Gareth Bale hangi ülkede oynuyor sorusu ile devam edeceğiz. Başarılı futbolcu İspanya liginde Real Madrid takımında forma giymektedir. Gareth Bale hangi takımdan geldi? Gareth Bale 2007 yılından beri oynadığı İngiltere’nin Tottenham Hotspur takımından 2013 yılında Real Madrid’e transfer olmuştur. Gareth Bale mevki olarak kanat oyuncusu olarak oynamaktadır. Gareth Bale hangi ülke vatandaşıdır? Gareth Bale U17 takımına çağırıldığı yıl olan 2005’ten beri Galler milli takımında da oynamaktadır. Gareth Bale forma numarası ise 11’dir.

Gareth Bale hayatı kısaca sunulan yazımızın bu bölümünde boy kilosuna, Gareth Bale fiziksel özelliklerine değineceğiz. Gareth Bale boyu kaç? Gareth Bale boyu 1,83 m’dir.Gareth Bale kaç kilo? Gareth Bale kilosu 75 kg olan bir futbolcudur. Gareth Bale nin saçı hangi renktir? Gareth Bale saçı koyu kahverengi; göz rengi ise mavidir. Gareth Bale ayak numarası henüz bir yerde belirtilmemiştir.

Gareth Bale özgeçmişine Gareth Bale özelliklerinden en çok dikkat çekenlere değinerek devam edeceğiz. Ünlü futbolcunun bir serbest vuruş ustası olması, saç stili ve gol attıktan sonra eliyle kalp işareti yapması bunlardandır. Yılın futbolcusu olarak seçilen oyunculara “PFA Players’ Player of the Year” ünvanı verilmektedir. Gareth Bale ödülleri 2011 ve 2013 senelerinde almayı başarmıştır. Ünlü futbolcunun en iyi arkadaşı Arsenal’in başarılı futbolcusu “Theo Walcott”tur. En sevmediği şey ise alkoldür.

Gareth Bale aldığı para, Gareth Bale değeri nedir? Gareth Bale kaç para alıyor? 2013 senesinde Real Madrid’le 6 yıllık sözleşme imzalayan Gareth Bale yıllık ücreti açıklanmamıştır. Ancak 2013 itibarıyla Cristiano Ronaldo’nun Real Madrid’de oynayan daha pahalı futbolcu olduğu bilinmektedir.

Gareth Bale’nın güçlü yönleri topu iyi komuta edebilmesi ve her aldığı topun rakip için tehlike anlamına gelmesidir. Zayıf yanı ise defans pozisyonu olduğundan genelde sol açık oynamaktadır.

Gareth Bale kimdir, hayatı, Gareth Bale hakkında bilgi başlıklı yazımızda son olarak Gareth Bale antrenman programından bahsedeceğiz. Kişisel antrenörü Jose Luis San Martin yetenekli oyuncunun yeniden kondisyon kazanması için çalışma programını hazırlamaktadır. Rahatsızlığından dolayı 2013 yılının sonlarında forma giyemeyen oyuncunun yeniden fiziksel gücünü kazanması gerekmekteydi. Antrenmanlarında öncelikli olarak dayanıklılık çalışması yaptı. Başlangıçta 15 saniye hızlı koşu, 15 saniye dinlenme temposunu yakaladı. Ardından bunu 30 saniyeye çıkardı. 150 ile 170 bpm (beat per minute) arası çalışmaya özen gösterdi. Gareth Bale gün içerisinde üç saatlik bir dalış çalışması yapmaktadır. Sabah ve öğleden sonra gerçekleştirdiği bu aktiviteyi spor salonunda yaptığı egzersizle desteklemektedir.

 

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir