Lionel Messi Kimdir, Hayatı, Lionel Messi Hakkında Bilgi

lionel-messiYazımızda Lionel Messi kimdir, Lionel Messi’nin kısaca hayatı, Lionel Messi hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Lionel Messi’nin gerçek adı nedir? Lionel Messi ismi ile tanınan genç sporcu gerçek isminin bir kısmını kullanmaktadır. Lionel Messi’nin tam adı Lionel Andrés Messi şeklindedir. Lionel Messi’nin takma ismi nedir? Lionel Messi için en çok kullanılan takma isim “La Pulga” şeklindedir. “La Pulga” İspanyolca bir kelimedir ve pire anlamına gelmektedir.

Lionel Messi kimdir? Lionel Messi kısaca Arjantinli Barcelona formasını giyen başarılı bir futbolcudur. Lionel Messi’nin hayatına kısaca bakarsak yetenekli futbolcu fakir bir ailenin çocuğu olarak Arjantin’e bağlı Rosario kentinde dünyaya gelmiştir. Babası işçi annesi ise temizlikçilik yaparak ailenin geçimini sağlamaya çalışmıştır. Futbol tutkusu ile büyüyen Lionel Messi henüz 5 yaşında iken yerel bir futbol takımı olan Grandoli FC’de oynamaya başlamıştır. 8 yaşına girdiğinde doğduğu şehrin takımı onu farketmiş ve burada altyapıda forma giymiştir. 1999 yılında bir sağlık problemi olduğu ortaya çıkmış büyüme bozukluğu teşhisi konulmuştur. Kulübü onun tedavi masraflarını karşılayamayacağını belirtmiştir. Lionel Messi’nin Katalunya bağlantısı sayesinde Katalunya ekibi Barcelona takımının sportif direktörü bir deneme süreci önermiş burada yeteneğini kanıtlayan Lionel Messi’ye sağlık masraflarının karşılanacağını belirten sözleşme şartları içeren bir mektup gönderilmiştir. Sözleşmeyi kabul eden Lionel Messi 2000 yılında ailesiyle birlikte İspanya’ya taşınarak Barcelona genç takımında oynamaya başlamıştır. İlk yıllarında bir ara takımdan ayrılması gündeme gelen Lionel Messi takımda kalarak günümüze kadar kırdığı rekorlarla adından sürekli bahsettirmiştir.

Lionel Messi ne zaman doğdu? Lionel Messi 1987 yılında doğmuş ünlü futbolcudur. Lionel Messi’nin doğum tarihi 24 Haziran 1987’dir. Lionel Messi’nin burcu nedir? Lionel Messi’nin burcu yengeçtir.

Lionel Messi kimdir, Lionel Messi’nin kısaca hayatı, Lionel Messi hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Lionel Messi’nin ayırt edici özellikleri nelerdir sorusunu cevaplayacağız. Lionel Messi’nin doğduğu bölgeye ait aksanı kullanması, hem Barcelona hem de Arjantin’in 10 numaralı formasını taşıması ve kısa boyu onun en dikkat çekici ayırt edici özelliklerindendir.

You may also like...

2 Responses

  1. ok fakir diyor ki:

    hayatı

  2. muhammedismet diyor ki:

    Hayatı çok fakir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir