Lionel Messi’nin Fiziksel Özellikleri, Ölçüleri, Lionel Messi Hakkında Bilinmeyenler

lionel-messiYazımızda Lionel Messi’nin fiziksel özellikleri, Lionel Messi’nin ölçüleri ve Lionel Messi hakkında bilinmeyenler konusunu soru cevap şeklinde ele alacağız.

Öncelikle ünlü sporcu Lionel Messi’nin ölçülerini ve genel özelliklerini ele alalım. Lionel Messi’nin boyu kaçtır? Lionel Messi’nin boyu 1,69 metredir. Lionel Messi’nin kilosu kaçtır? Lionel Messi 67 kg kiloya sahiptir. Lionel Messi’nin saç rengi nedir? Lionel Messi koyu kahverengi saçlı bir futbolcudur. Lionel Messi’nin göz rengi nedir? Lionel Messi ismi ile tanınan sporcu saçları gibi koyu kahverengi gözlere sahiptir.

Lionel Messi’nin ayakkabı numarası kaçtır? Lionel Messi ismi ile tanınan sporcu Amerikan standartlarına göre 10 numaralı ayakkabıları giyebilmektedir. Lionel Messi’nin forma numarası kaçtır? Lionel Messi adındaki futbolcu hem Arjantin milli takımında hem de kulübü Barcelona’da 10 sırt numarasına sahip formayı giymektedir.

Lionel Messi nerelidir? Lionel Messi bir Arjantinlidir. Lionel Messi nerede doğdu? Yetenekli sporcu Arjantin’in Santa Fe ismindeki eyaletine bağlı Rosario kentinde dünyaya gelmiştir. Lionel Messi nerede yaşamaktadır? Lionel Messi günümüzde babasıyla birlikte İspanya’da yaşamaktadır. Yetenekli futbolcunun doğduğu Rosario kentinde bulunan eski apartman dairesinde annesi yaşamaya devam etmektedir.

Yazımızın bu bölümünde Lionel Messi hangi okulda okudu sorusunu cevaplayacağız. Lionel Messi 5 yaşından itibaren futbol kariyerine odaklandığı için okul hayatından uzak yetişmiştir.

Lionel Messi’nin fiziksel özellikleri, Lionel Messi’nin ölçüleri ve Lionel Messi hakkında bilinmeyenler konusunu soru cevap şeklinde ele aldığımız yazımızda genç sanatçı ile ilgili son olarak Lionel Messi’nin ailesinden bahsedeceğiz. Lionel Messi’nin ikisi erkek biri kız olmak üzere üç kardeşi vardır. Lionel Messi’nin annesinin adı Celia María Cuccittini’dir. Celia yarı zamanlı temizlikçi olarak çalışmıştır. Lionel Messi’nin babasının ismi ise Jorge Horácio Messi’dir. Jorge bir fabrikada çelik işçisi olarak çalışmış günümüzde ise Messi’ye yardımcı olmaktadır. Messi’nin erkek kardeşleri kendisinden büyüktür ve isimleri sırasıyla Rodrigo ve Matías şeklindedir. Messi’nin kız kardeşi ise kendisinden küçüktür ve adı María Sol şeklindedir.

You may also like...

3 Responses

  1. Ercan diyor ki:

    Ercan messi sen türkiyeye gel bide Türkçe konuşalım biliyormu sun iyi maçlar

  2. Hüseyin diyor ki:

    Allahını seven şuraya aykkabı numarasını da yazsın ayrıca burdan güzel Zonguldakımıza ve Erzurumumuza selamlar…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir