Maria Sharapova Kimdir, Hayatı, Maria Sharapova Hakkında Bilgi

Maria-SharapovaYazımızda Maria Sharapova kimdir, Maria Sharapova’nın kısaca hayatı, Maria Sharapova hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Maria Sharapova’nın gerçek adı nedir? Maria Sharapova ismi ile tanınan genç sporcu gerçek isminin bir kısmını kullanmaktadır. Maria Sharapova’nın tam adı Maria Yuryevna Sharapova’dır. Maria Sharapova’nın takma ismi nedir? Maria Sharapova daha çok “Masha” takma adıyla bilinir. Ayrıca ünlü tenisçi yüksek sesle oynamasından dolayı “The Siberian Siren” ve “Sibirskaya Sirena” gibi takma adlarla anılmaktadır.

Maria Sharapova kimdir? Maria Sharapova kısaca ünlü Rus tenis oyuncusudur. Maria Sharapova’nın hayatına kısaca bakarsak yetenekli tenisçi Sovyetler Birliği’nde dünyaya gelmiştir. Ailesi Beyaz Rusya’ya bağlı Gomel kentinde yaşarken ülkede yaşanan Çernobil nükleer kazasından endişelenmiş ve 1986 yılında Soçi kentine taşınmıştır. Mariya Şarapova burada küçük yaşında tenis eğitimi almaya başlamıştır. Maria Sharapova altı yaşına girdiğinde ise Moskova’da tenis kliniği adı verilen bir kurumda eğitim görmüştür. Buradaki hocası onun yeteneğini görüp Florida’da bulunan bir tenis akademisine gitmesi yönünde tavsiyede bulunmuştur. O dönemler maddi sıkıntısı olan Maria Sharapova’nın babası yeterli miktarı bulmuş ve Maria Sharapova sekiz yaşındayken ailesiyle birlikte ABD’ye taşınmıştır. O sıralar İngilizcesi bile olmayan Maria Sharapova buradaki hayata ayak uydurmuş burslu olarak bahsi geçen akademiye kayıt olmuştur. Çocuk kategorisinde 47 galibiyet-9 mağlubiyet gibi önemli bir başarı serisi yakalayan Maria Sharapova ilk kez 2003 yılında bir turnuvaya katılmış ve ilk önemli başarısını 2004’te Wimbledeon Tenis Turnuvası’nda Serena Williams’ı mağlup ederek yaşamıştır.

Mariya Şarapova ne zaman doğdu? Maria Sharapova 1987 yılında doğmuş bir Rus tenisçidir. Maria Sharapova’nın doğum tarihi 19 Nisan 1987’dir. Maria Sharapova’nın burcu nedir? Maria Sharapova’nın burcu koçtur.

Maria Sharapova kimdir, Maria Sharapova’nın kısaca hayatı, Maria Sharapova hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Maria Sharapova’nın ayırt edici özellikleri nelerdir sorusunu cevaplayacağız. Maria Sharapova’nın yükseğe zıplayabilmesi, topa vurduğu anda yüksek sesle bağırması ve elin tersi öne gelecek şekilde düzgün vuruş yapabilme özelliği onun en dikkat çekici ayırt edici özelliklerindendir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir