Michael Schumacher Kimdir, Hayatı, Michael Şumayer Hakkında Bilgi

Michael SchumacherYazımızda Michael Schumacher kimdir, Michael Schumacher hayatı ve Michael Şumayer hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Michael Schumacher’in gerçek adı nedir? Michael Schumacher ismi ile tanınan Formula 1 pilotu gerçek ismini kullanmaktadır. Michael Schumacher’in tam ismi Michael Schumacher şeklindedir. Michael Şumayer’in takma adı nedir? Michael Schumacher ismi ile tanınan Formula 1 pilotunun en bilinen takma isimleri “Schumi”, “Schuey”, “The Red Baron” ve “The Kaiser” şeklindedir ve bu takma isimleri hayranları ve yakınları tarafından sıkça telaffuz edilir. Ayrıca önemli başarılarını zor hava şartlarında elde etmesinden dolayı kendisine “Yağmurun Kralı” ve “Yağmur Ustası” gibi isimler de takılmıştır.

Michael Şumayer kimdir? Michael Schumacher kısaca emekli Alman araba yarışı pilotudur. Elde ettiği yedi dünya şampiyonluğu ile “Formula 1’in şu ana kadar gelmiş en iyi yarışçısı” olarak bilinir. Michael Schumacher Formula 1’de Dünya Şampiyonluğu elde eden ilk Almandır.

Michael Schumacher ne zaman doğdu? Michael Schumacher 1969 yılında doğmuş bir sporcudur. Michael Schumacher’in doğum tarihi 3 Ocak 1969’dur.

Michael Schumacher’in kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Michael Schumacher çocuk yaşlarında motorlu araçlara büyük bir tutkuyla yaklaşmıştır. Henüz 4 yaşındayken babası dört tekerlekli bisikletine küçük bir motor ekleyerek basit bir karting aracı yapmış ve oğluna hediye etmiştir. Vaktinin önemli bir kısmını bu aracıyla geçiren Michael Schumacher arabasını bir elektrik direğine çarpmıştır. Bu kazaya rağmen kartinge ilgisi azalmamış sonuçta ailesi tarafından kulübün en genç üyesi olacağı bir karting kulübüne kaydettirilmiştir. Michael Schumacher altı yaşında iken ilk kulüp şampiyonluğunu kazanmıştır.

12 yaşına girdiğinde Alman yasalarından dolayı karting pilotu lisansı alamamış gelişiminde geri kalmamak için ilk lisansını Lüksemburg’dan almıştır. 14 yaşına girdiğinde Alman lisansı da alan Michael Schumacher Almanya’da çeşitli karting şampiyonalarında başarılar kazanmıştır. 1991 yılında Formula 1 yarışmalarına katılmaya başlayan Michael Schumacher ilkini 25 yaşında olmak üzere toplamda 7 şampiyonluk kazanmış ve bu başarıların beşini üst üste gerçekleştirerek bir dönem tüm dünyanın ilgisini üzerinde toplamayı başarmıştır.

Michael Schumacher kimdir, Michael Schumacher hayatı ve Michael Schumacher hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Michael Şumayer’in burcu nedir? Michael Schumacher’in burcu oğlaktır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir