Rafael Nadal Kimdir, Hayatı, Rafael Nadal Hakkında Bilgi

rafael nadalYazımızda Rafael Nadal kimdir, Rafael Nadal’ın kısaca hayatı, Rafael Nadal hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Rafael Nadal’ın gerçek adı nedir? Rafael Nadal ismi ile tanınan sporcu gerçek isminin bir kısmını kullanmaktadır. Rafael Nadal’ın tam adı Rafael Nadal Parera şeklindedir. Rafael Nadal’ın takma ismi nedir? Rafael Nadal’ın çevresindekiler ona ismini kısaltarak “Rafa” takma ismini koymuşlardır. Ayrıca Rafael Nadal’ın en bilinen takma adı “King of Clay” ya da Türkçesiyle “Toprağın Kralı” şeklindedir. Yetenekli tenisçinin bu takma isimle anılmasının sebebi onun toprak zemindeki başarılarıdır.

Rafael Nadal kimdir? Rafael Nadal kısaca ünlü İspanyol tenis oyuncusudur. Toprak, çim ve sert zeminlerde bir sezon içinde grand slam kazanan tek erkek tenis oyuncusudur. Rafael Nadal’ın hayatına kısaca bakarsak ünlü oyuncunun tenise başlamasında en büyük etkenin profesyonel tenis oyuncusu olan Toni Nadal oduğu görülür. Rafael Nadal henüz üç yaşındayken amcası Toni Nadal onun tenis alanındaki yeteneğini fark etmiş ve onu tenisle tanıştırmıştır. Çocukluk yıllarında futbol oyununda da yetenekli olan Rafael Nadal sekiz yaşında 12 yaş altı bir yerel tenis turnuvasını kazanmıştır. Bu başarı Toni Nadal’ın yeğenine verdiği tenis eğitimini ağırlaştırmasını sağlamış, onun el önü vuruşunu iki eliyle de yapabildiğini fark etmiş ve onu teniste büyük bir avantaj olarak kabul edilen sol elle oynaması için cesaretlendirmiştir. Rafael Nadal 12 yaşına geldiğinde İspanya ve Avrupa genelinde başarılar elde etmiş futbol çalışmalarını da aksatmadan sürdürmüştür. Hem futbol hem de tenis alanında ilerlerken okulda eksik kalmaya başlayan Rafael Nadal’ın babası bu durumdan rahatsız olmuş iki spor dalından birisini seçmesini istemiştir. Rafael Nadal tenisi seçmiştir. O dönem tenis kariyerine devam etmesi için Amerika’ya gitmesi söz konusu olmuş ailesi eğitimini aksatmasını istemediği için, amcası da eğer iyi bir tenisçiyse İspanya’da kalarak da başarılı olacağını düşündüğü için gitmesini istememiştir. Rafael Nadal 19 yaşında kazandığı ilk “grand slam” zaferinden sonra her yıl bu başarıyı en az bir kez yaşayarak büyük tenisçi olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

Rafael Nadal kimdir, Rafael Nadal’ın kısaca hayatı, Rafael Nadal hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Rafael Nadal ne zaman doğdu? Rafael Nadal 1986 yılında doğmuş bir Rus tenisçidir. Rafael Nadal’ın doğum tarihi 2 Haziran 1986’dır. Rafael Nadal’ın burcu nedir? Rafael Nadal’ın burcu ikizlerdir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir