Maldivlerde Ne Yapılır, Maldivlerde Nereler Gezilir

maldivesMaldivlerde ne yapılır? Maldivlerde nereler gezilir?

Maldivler gezi, balayı veya keşfetmek için aileyle birlikte gidilebilecek muazzam fırsatlar sunan bir tatil cennetidir. Yazımızda Maldivlerde ne yapılır, Maldivlerde nereler gezilir sorularını cevaplayacağız. Maldivler turları katılanlara hayatlarında yaşadıkları en hatırlanası ve canlandırıcı anları yaşatır. Çünkü ülkede sadece buraya özgü olan, harika biraz da tuhaf deneyimler elde edilir. Güneşi, kumu, egzotik kumsalları, su kaynakları, dünya klasmanında iyi bir yere sahip spa masajları ve ağzı sulandıran yemekleriyle Maldivler tatil için gidilebilecek en iyi turizm merkezlerindendir.

Maldivler turizm açısından bakıldığında hem ulusal hem de uluslararası anlamda büyük ilgi dolayısıyla çok hızlı bir gelişme göstermiştir. Maldivler su üstü villaları burasının turizm cazibe merkezi olmasında etkili olan en büyük bileşenlerinden birisidir. Egzotik su üzerinde yer alan bu yapılarda her türlü lüks ve konfor düşünülmüştür. Denizin, güneşin ve tüm bir sahilin her zaman en iyi manzarasına sahip olan bu konaklama yerleri çevresindeki turistik tesislerle bir bütündür. Sunulan hizmet ve misafirperverlik çok fazla yerde karşılaşılamayacak düzeydedir.

Maldivlerde ne yapılır? Öncelikle burası dünyanın çok farklı yerlerinden gelen insanlarla tanışıp dostluk kurulabilecek bir ülkedir. Maldivler ada ülkesi olduğu için yapılacaklar arasında en dikkat çeken genellikle su ile bağlantılıdır. Su altındaki ve üstündeki yaşama çok yakın olma imkanı vardır. Su sinirlerin ve duyuların rahatlamasını sağlar. Scuba diving gibi değişik su sporları yapılabilecek aktiviteler arasındadır. Ayrıca su altı güzellikleri eşsiz olan Maldivlerde su altı restoranlarında yemek yenilebilir.

Maldivlerde yemek için birçok restoran ve dışarıda yeme merkezleri vardır. Buralarda Maldivler yemek kültürüne özgü lezzetli deniz ürünlerinin tadına bakılabilir. Deniz yemekleri buradaki yiyecek çeşitlerinin büyük bir parçasını oluşturmaktadır. Ülkenin değişik bölgelerinde konumlanmış özel yeme kavşakları bulunur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Maldivler su altı restaurantları muhteşem görüntüsüyle keyifli bir alternatiftir. Bu restoranlarda yaşanan tecrübe birçokları için birer ilktir.

Maldivlerde ne yapılır sorusunu cevapladığımız yazımızda son soru Maldivlerde nereler gezilir? Büyüklük olarak küçük bir yer olsa da, Maldivlerde yaşanan hemen her şey en fazla hatırda kalanlardır. Aile ile birlikte gidilebilecek bir tatil yeri olan Maldivler aynı zamanda bir rüyanın gerçek olmasını sağlar. Bu deneyimlerin dışında aslında Maldivlerde çok az gezilecek yer vardır. Bunlar arasında öne çıkanlar “Huskuru Miskiiy Camii”, yerel balıkların satıldığı “Male’ fish market”,  1919 yılında yapılmış “Mulee-aage” ismindeki resmi yapı, mimarisiyle ön plana çıkan “Islamic Centre” ve “Ulusal Müze” gibileri Maldivlerde ziyaret edilmesi gerekenlerin başında gelmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir