Akıllı Telefon Nasıl Seçilir, Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Galaxy S4 mü Apple 5 mi tartışmaları yapılırken yazımızda akıllı telefon nasıl seçilir, akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler konularına değineceğiz.

Akıllı telefonlar insan hayatını kolaylaştıran teknolojilerdir. Akıllı telefonlarla; görüşmelerinizi ve e-maillerinizi yönetebilir, müzik dinleyebilir, sinema izleyebilir, internet aracılığı ile sosyalleşebilir bunun yanında pek çok şey yapabilirsiniz. Peki, neden en iyi akıllı telefonu seçmek bu kadar çok kafa karıştırır?

Çok sayıda insan akıllı telefonlarını bilinçsiz seçerler. Bu telefonlar ucuz değildir, bu nedenle telefon seçimi öncesinde küçük de olsa bir şeyler bilmek önemlidir. Neyi istediğini, neye ihtiyaç duyduğunu, almaya değip değmeyeceğini bilmek gerekir. Doğru akıllı telefon seçmeyi başarırsanız hem ihtiyaçlarınız karşılandığı için mutlu olursunuz hem de cüzdanınızda bir miktar para kalır.

Doğru telefon şirketini seçmek akıllı telefon seçme sürecinin en önemli aktivitesidir. Bu büyük şirketler çok sayıda telefon üreticisi ile çalışırlar ve her birinin farklı sigorta ve servis hizmeti vardır. Yaşadığınız çevrede en iyi servis ve sigorta şartları sağlayan akıllı telefonu seçmek önemlidir. Eğer kolaylıkla internete bağlanamıyorsanız veya konuşmalarınız sürekli kesiliyorsa en iyi akıllı telefona sahip olmanın bir anlamı yoktur.

Bir telefona ne kadar harcamak istediğinize karar verin. Temelde iki kavramı veya maliyeti düşünmek gerekir. Birincisi telefona ödediğiniz ücret, ikincisi telefonu kullanırken ödediğiniz ücrettir. Telefonun ücreti bir kerelik ödenirken kullanım esnasında ödediğiniz ücret telefona ödediğinizi aşabilir. Her ay ödemeniz gereken bir ücret olduğundan telefonu almadan önce hangi amaçla kullanmak istediğinizi önceden bilmeniz gerekir. Yaşam stilinize ve bütçenize uygun bir paket seçmeniz gerekir.

Doğru işletim sistemini seçmek akıllı telefon seçerken önemlidir. En bilinenleri Apple’s iOS, Android, Blackberry OS ve Windows mobile işletim sistemleridir.

Akıllı telefon nasıl seçilir, akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler başlıklı yazımızı kısaca özetlersek, telefonu almadan önce telefon bütçenizi belirleyin, aylık ödemeniz gereken faturayı göz ardı etmeyin ve işletim sisteminin kalitesinden emin olun. Seçtiğiniz telefon yaşam tarzınıza uygun olmalıdır. Bunun yanında, akıllı telefonun büyüklüğü, uygulamaları ve diğer özellikleri sizin için kullanışlı olmalıdır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir