Ucuz Roma Seyahati, Roma Bilet Fiyatları, Ekonomik Roma Turları

romaYazımızda ekonomik Roma turlarından, Roma içi ulaşımda bilet fiyatlarından ve ucuz Roma seyahati için yapılması gerekenlerden bahsedeceğiz.

Roma’ya ucuz uçak bileti bularak yolculuk etmeniz sizin oradaki gezilecek yerleri keyfini daha fazla alarak yaşamanıza olanak sağlayacaktır. Roma’da gezilecek yerler aslında saymakla bitmez fakat Roma’da görülmesi gereken en önemli yerler arasında Colosseum, St. Peter’s Basilica, St. Peter’s Square, Roman Forum ve Pantheon yer almaktadır.

Roma’da kaç havaalanı var? Roma’ya uçuşlar iki havalimanı yoluyla yapılır. Bu havaalanlarından birisi “Leonardo da Vinci Airport (The Fiumcino Airport)” diğeri ise “Roma Ciampino Airport” ismini taşır.

Uluslar arası yönden Roma’da havaalanından ulaşım sağlayan “Leonardo da Vinci Airport” dünyanın en yoğun altıncı havalimanlarıdır. Transatlantik uçuş yapan yolcular Roma’ya vardıklarında Leonardo da Vinci Airport’ta “Terminal C”den geçerler. Yerel yolcular ise “Terminal A”yı kullanırlar.

Leonardo da Vinci Airport’ta her bir terminalde turistlere bilgi veren birimler bulunur ve bu servisler ücretsiz olarak sağlanır. Roma’daki havaalanlarından Leonardo da Vinci Airport’un içerisinde yolcuların faydalanabileceği 120’nin üzerinde market, restoran ve kahve salonu bulunur.

Roma’daki diğer havalimanı olan “The Ciampino Airport” ise yalnızca yerel yolculara hizmet verir.

Roma’ya vardığınızda etrafta dolaşmak için tercih edilen yöntemler özel araba kiralamak, toplu taşıma araçları ile seyahat ve en basiti yürüyüştür. Her anı doyasıya yaşanması gereken Roma’da yürüyerek gezen turistlerin sayısı bir hayli fazladır.

Roma’da ucuz ve uygun seyahat alternetiflerinden metro hizmeti sunulmaktadır ve ismi “The Metropolitana” şeklindedir. Romada metro saatleri nasıl? Roma’da metro her gün sabah 5:30 ile gece 11:30 arasında hizmet vermektedir. Roma’da metro fiyatları ise 1 Euro yada yaklaşık 3,1 TL’dir. Roma’da metro bileti almak için metro istasyonlarındaki gazete bayileri, otomatik bilet makineleri veya tütün bayileri kullanılabilir. Ekonomik bilet için günlük veya haftalık sınırsız bilet uygulamaları da fiyat karşılaştırması yapılarak tercih edilebilir.

Roma’da ekonomik bir tur olanağı olan otobüsle ulaşımı tercih edecekler için bilet fiyatları metro biletleri gibi 1 Euro’dur. Günlük sınırsız seyahat için 4 Euro, üç günlük sınırsız seyahat için 11 Euro, bir haftalık sınırsız seyahat için ise 16 Euro ödemeniz gerekmektedir. Roma’da tramvay için de benzer tarife geçerlidir.

Ekonomik Roma turlarından, Roma içi ulaşımda bilet fiyatlarından ve ucuz Roma seyahati için yapılması gerekenleri ele aldığımız yazımızda son olarak İtalya Roma’da alışveriş yapmak isteyenler için Roma’da alışveriş için uygun saatlerden bahsedeceğiz. Roma’da dükkan ve mağazalar genelde sabah 9’da açılır öğlen 1’de kapanır. Öğleden sonra 3:30’da tekrar açılan marketler akşam 7:30’da kapanır. Roma’da alışveriş mağazaları Pazar günleri çalışmaz.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir